Hidhet shorti i Champions League për femra

0
SHPËRNDAJE

vllaznia-femra1-653x375Vllaznia e Shkodrës dhe Hajvalia Prishtinë janë dy ekipet shqiptare që kanë mësuar emrat e kundërshtarëve të tyre në Ligën e Kampioneve të Europës për edicionin 2016-17. Ekipi nga Shqipëria bën pjesë në grupin 5 bashkë me Zurich Frauen të Zvicrës, Pomurje të Sllo-venisë dhe Slovan Bratislavës të Sllovakisë. Të gjitha ndeshjet do të zhvillhen në Slloveni. Vajzat shqiptare të kampiones së Kosovës do ti luajnë ndeshjet në Qipro ndërsa në grupin 1 ku bëjnë pjesë janë edhe Apollon Ladies e Qipros, PAOK e Greqisë dhe Klaksvikar Itrot-tarfelag e Ishujve Faroe. Ndeshjet zhvillohen në 23-28 Gusht.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.