Hidhet shorti i Uefa Champions League

0
SHPËRNDAJE

Champions League/ Është hedhur në Monaco shorti për fazën e grupeve të Uefa imageChampions League, i cili ka dhuruar përplasje të forta. Grupi D cilësohet edhe si grupi i “vdekjes” ku përbëhet nga Juventus, Manchester City, Sevilja dhe Borusia Moncheglabach. Gjithashtu një grup interesant është edhe grupi E ku ndodhen Barcelona, Roma, Bayer Leverkusen dhe Bate Borisov. Barcelona është favoritja kryesore, teksa Roma dhe Leverkusen do të luftojnë për një vend në fazën tjetër. Shorti dha këto rezultate:

GRUPI A
Paris SG (FRA)
Real Madrid (ESP)
Shakhtar Donetsk (UKR)
Malmö (SWE)

GRUPI B
PSV (NED)
Man. United (ENG)
CSKA Moskva (RUS)
Wolfsburg (GER)

GRUPI C
Benfica (POR)
Atlético M. (ESP)
Galatasaray (TUR)
Astana (KAZ)

GRUPI D
Juventus (ITA)
Man. City (ENG)
Sevilla (ESP)
B.Mönchengladbach (GER)

GRUPI E
Barcelona (ESP)
Leverkusen (GER)
Roma (ITA)
BATE (BLR)

GRUPI F
Bayern M. (GER)
Arsenal (ENG)
Olympiacos (GRE)
Dinamo Zagreb (CRO)

GRUPI G
Chelsea (ENG)
Porto (POR)
Dynamo Kyiv (UKR)
M. Tel-Aviv (ISR)

GRUPI H
Zenit
Valencia
Lyon
Gent (BEL)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.