Hidhet shorti, ja perballjet për play off Rusi 2018

0
SHPËRNDAJE

Është hedhur shorti i “Play-off”-it për zonën e Europës për llogari të kualifikueseve të Botërorit “Rusi 2018”, teksa goglat kanë rezervuar sfida mjaft interesante.

Zvicra ka një sfidë relativisht të lehtë, teksa i kanë rënë të përballet me Irlandën e Veriut, ndërkohë që ndeshja më e “nxehtë” do të jetë ajo mes Kroacisë dhe Ukrainës.

Suedi-Itali do jetë më e forta, ndërkohë që mjaft e luftuar do të jetë përballja mes Danimarkës dhe Irlandës. Ndeshjet e para luhen në periudhën 9-11 nëntor, ndërsa të kthimit 12-14 nëntor.

Irlandë e Veriut – Zvicër
Kroaci – Greqi
Danimarkë – Irlandë
Suedi-Itali

Shorti Rusi 2018

S'KA KOMENTE

Comments are closed.