Hidhet shorti për Kupën e Shqipërisë

0
SHPËRNDAJE

Është hedhur ditën e shorti për trofeun e dytë më të rëndësishëm në futbollin shqiptar. Shorti i Kupës së Shqipërisë është hedhur në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit, dhe dha këto çifte:

Turi i Parë Eliminator (1/16)

Data 16.09.2015 deri me 30.09.2015

Grupi A Grupi B

Tomori-Skenderbeu (A1) Naftetari-Kukesi (B1)

Korabi-Partizani (A2) Erzeni-Tirana (B2)

Besa-Laci (A3) Gramshi-Flamurtari (B3)

Pogradeci-Vllaznia (A4) Ada-Teuta (B4)

Shkumbini-Apolonia (A5) Kamza-Elbasani (B5)

Dinamo-Bylis (A6) Burreli-Terbuni (B6)

Luftetari-Lushnja (A7) Kastrioti-Beslidhja (B7)

Sopoti-Butrinti (A8) Iliria- Adriatik Mamurrasi (B8)

Turi i Dytë Eliminator (1/8)

Data 21.10.2015 deri me 04.11.2015

Ekipet e kualifikuara në fazën e dytë eliminatore, do të luajnë ndeshjet me sistem vajtje-ardhje sipas skemës së mëposhtme:

Grupi A Grupi B

A8 – A1 (C1) B8 – B1 (T1)

A7 – A2 (C2) B7 – B2 (T2)

A6 – A3 (C3) B6 – B3 (T3)

A5 – A4 (C4) B5 – B4 (T4)

Turi i Tretë Eliminator (1/4)

Data 03.02.2016 deri me 17.02.2016

Ekipet e kualifikuara në fazen e tretë eliminatore, do të luajnë ndeshjet me sistem vajtje-ardhje sipas skemës së mëposhtme:

Grupi A Grupi B

C4 – C1 T4 – T1

C3 – C2 T3 – T2

Turi i katërt Eliminator (1/2 Finale)

Data 06.04.2016 deri me 20.04.2016

Për përcaktimin e çifteve gjysmëfinaliste hidhet short i lirë ndërmjet 4 ekipeve të kualifikuara në këtë tur.

F I N A L J A

Data 25.05.2016

S'KA KOMENTE

Comments are closed.