Higuain dhe Napoli arrijnë një marrëveshje

0
SHPËRNDAJE

29D2044F00000578-3132786-Higuain_picked_up_a_pass_from_Angel_di_Maria_to_fire_Argentina_i-m-44_1434841985332Midis Higuain  dhe Napolit është arritur një pakt, për ta zgjatur kontratën deri në Qershor 2019.

Higuain do të ketë një pagë vjetore 6 milion euro.

Në këtë Pakt Higuain ka vënë një KUSHT.
Në rast se Napoli në fund të sezonit nuk hyn në Champions,Higuain ka të drejtë largohet dhe Napoli do ta ndryshojë shifrën e largimit ( prishje e njëanëshme e kontratës ) që sot është 94 mln euro.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.