Higuain mposht Napolin, Juve nuk ndalet

0
SHPËRNDAJE

higuain-juventus-napoli-1024x683-1024x683Juventus ka arritur një fitore të vështirë përballë Napolit. Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërkohë që Kielini la fushën pas një dëmtimi në minutën e 40-të. Në fillim e pjesës së dytë Bonuci shënoi golin e parë. Më pas barazoi pas 4 minutash lojë Kajehon për Napolin. Por 20 minuta përpara përfundimit të sfidës ishte Higuain që shënoj golin e ish-it. Ai nuk festoi, por goli dhe fitorja e Juves mbeti në fuqi në shifrat përfundimtare 2-1.

Elseid Hysaj u aktivizua për 90 minuta, madje zhvilloi një performancë pozitive.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.