Higuain paralajmëron Napolin

0
SHPËRNDAJE

higuainapoliGonzalo Higuain, sulmuesi argjentinas i Napolit, nuk do të rinovojë kontratën me napoletanët.

Këtë e ka paralajmëruar vëllai i sulmuesit, i cili është edhe menaxheri i tij, duke u shprehur në një radio argjentinase se Higuain nuk do të rinovojë kontratën.

Te Napoli janë të vendosur që ta lënë të lirë vetëm për një klub që do paguajë klauzolën e prishjes së kontratës, dhe Higuain sa duket me zor po pret që të vijë ajo ofertë e të largohet.

Argjentinasi ka edhe dy vite kontratë me Napolin, ndaj gjithçka mbetet në duart e De Laurentis.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.