Humaniteti i Mërgim Mavraj

0
SHPËRNDAJE

Futbollisti i Kombëtares sonë, Mërgim Mavraj për të disatën herë ka treguar anën e tij humane duke u gjendur pranë njerëzve në nevojë. Këtë herë gjesti i tij i bamirsisë lidhet me nismën “Fundjavë Ndryshe” ku ka përfituar të ndihmojë një familje të varfër duke iu siguruar atyre ushqime dhe të mira materiale nga ana e tij personale.

Mavraj është kthyer në Shqipëri pasi trajneri De Biasi e ka grumbulluar për dy miqësoret e radhës, Austri dhe Luksemburg, por kjo se ka penguar aspak futbollistin tonë të tregojë dhe njëherë shpirtin e tij të madh e human duke dhënë një shembull të përkryer për çdo individ. Më poshtë do të mund të shikoni dhe disa foto të Mavraj duke kontribuar.

mergim mavraj

mergim mavraj 1

mavraj3

S'KA KOMENTE

Comments are closed.