Humbje e turpshme për Man.Cityn,mposhtet 4-2 nga Stuttgart (Video)

0
SHPËRNDAJE

Stuttgart-v-Manchester-CityManchester City zhvilloi ditën e shtunë një ndeshje miqësore kundër gjermanëve të Stuttgart të cilën e humbën me rezultatin 4-2. Një rezultat i turpshëm për Citizens duke parë nivelin e të dyja skuadrave dhe shpenzimet e shumta të anglezëve gjatë kësaj merkatoje. Stuttgart i shënon të gjithë golat në pjesën e parë të takimit me anë të Kostic, Didavi dhe një dopiete të Ginczek. Reagimi i Cityt vjen vetëm në minutat e fundi të takimit ku shënojnë dy gola përkatësisht Ihenacho dhe Edin Dzeko për shifrat finale 4-2 në favour të gjermanëve. Për t’u theksuar fakti që tek City ishin në fushë të gjithë titullarët.

Në vijim ju sjellim videon e golave të shënuar gjatë takimit :

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.