Hungaria shtang Austrinë, bën surprizën në Europian

0
SHPËRNDAJE

Euro 2016/ Ndodh edhe surpriza e madhe në Europian. Hungaria e nisi në mënyrën më të mirë mundshme Europianin francez, teksa mposhti me rezultatin 2-0 në Bordeaux Austrinë. imageNjë gol i Adam Szalai dhe një tjetër finalizim në fund i mesfushorit Zoltan Stieber i dhanë tre pikët Hungarisë por mbi gjitha rritën shanset e ekipit të trajnerit Bernd Storck për të avancuar në ruandin e 1/8-ave. Ndërkohë Austria ishte larg pritshmërive në këtë takim, teksa nuk arriti të tregojë thuajse asgjë në këtë përballje duke bërë që pozitat e saj të ndërlikohen.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.