Hyka dhe Luzern rigjejnë fitoren, zhgënjen Zurich i Kukelit

0
SHPËRNDAJE

Jahmir Hyka
Jahmir Hyka

Legjionarët/ Luzerni i Jahmir Hykës është rikthyer tek fitorja teksa ka mposhtur lehtësisht skuadrën e Thun në fushën e saj. Ndeshja mes dy skuadrave u mbyll me shifrat 3-0 duke treguar se skuadra e Hykës tashmë e ka lënë pas krizën e rezultateve duke marrë një fitore që e konsolidon në renditje. Ish lojtari i Kombëtares së Shqipërisë ka luajtur për 64′ minuta në këtë përballje, teksa u zëvëndësua nga trajneri i tij kur ndeshja ishte 2-0.

Burim Kukeli
Burim Kukeli

Ndërkohë Zurich i Burim Kukelit ka pësuar një humbje të rëndë teksa u mposht 3-0 nga Young Boys. Një ndeshje e cila foli vetëm për vendasit që aktualisht mbajnë vendin e dytë, por që me këtë humbje skuadra e Zurich rikthehet sërish në “vallen” e rënies nga kategoria. Mesfushori i Kombëtares kuqezi, Burim Kukeli ishte për 90 minuta në fushë, por pa mundur dot të ndihmojë ekipin e tij të marrë një rezultat pozitiv. Aktualisht Zurich ndodhet në vendin e 8 me 30 pikë, ndërkohë që Vaduz i vendit të fundit ka 25 pikë, por një ndeshje më pak.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.