Hyka e bën rrugë, sërish te më të mirët

0
SHPËRNDAJE

hykaJahmir Hyka po shkëlqen me Luzernën në kampionatin zviceran, teksa pas 3 ndeshjesh në kampionat ka arritur të shënojë 3 gola, të japë një asist e të fitojë një penallti.

Skuadra e tij ka marrë 6 pikë deri më tani, dhe nëse fitonte dje ndaj Bazelit, atëherë do ishte në krye të tabelës së klasifikimit.

Hyka e bëri të veten, pasi shënpi dy gola në pjesën e parë, por Bazeli e përmbysi gjithçka dhe në fund ishte Xhaka ai që festoi fitoren, ndërsa mesfushori shtatshkurtër i Luzernës edhe këtë javë është përfshirë në formacionin e javës në Zvicër nga Blick.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.