Hyka gol në kupë me Luzern, kualifikohet edhe Basel i shqiptarëve (video)

0
SHPËRNDAJE

12002416_871372556250802_4081622378182069651_o
Momenti pas golit

Legjionarët/ Jahmir Hyka ka konfirmuar dhe njëherë momentin pozitiv që po kalon tek ekipi i Luzernës në Zvicër. Mesfushori shqiptar ka shënuar sërisht, këtë rradhë në Kupën e Zvicrës ne ndeshjen e fituar kundër Xamax me rezultatin 1-4. Hyka ka shënua golin e dyte për Luzern në minutën e 35′ ndërkohë që zhvilloi një ndeshje shum të mirë. Edhe mesfushori tjetér Migjen Basha është aktivizuar titullar në këtë takim. Gjithashtu edhe ekpipi i Basel ku aktivizohen shqiptarët, Aliji, Xhaka dhe Gashi është kualifikuar lehtësisht në raundin e 1/8 duke fituar me të njejtin rezultat 4-1 ndaj ekipit të Juventus Zurich.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.