I mrekullueshmi Xavi

0
SHPËRNDAJE

yacht_articolo
Jahti i nxjerrë në shitje

Ish futbollisti i Barcelonës, 36 vjecari Xavi Hernandez që aktualisht luan në Katar te Al Sadd SC, ka kohë që bën vepra të ndryshme humanitare por kjo e fundit meriton një duartrokitje të fortë.

Mësohet se Xavi ka nxjerrë në shitje jahtin e tij personal dhe të gjitha përfitimet e nxjerra do t’ja dhurojë një organizate joqeveritare që quhet “Krahët e hapur proaktivë”.

Kjo organizatë merret me shpëtimin e emigrantëve që lundrojnë përmes detit Mesdhe për t’ju larguar luftës në Lindjen e Mesme.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.