I riu shqiptar në stërvitje me ekipin e parë të Milan

0
SHPËRNDAJE

14572788_1175445375824876_8797253295988005079_n
Sinani me paratërinjtë e Milan

Nuk njihet shumë në vendin tonë por në Itali mbahet si një nga lojtarët me të ardhme premtuese. Quhet Ismet Sinani, futbollist i lindur në Itali nga prindër shqiptarë nga Kosova, pjesë e Milan U17 si dhe pesë herë i aktivizuar me Kombëtaren e Shqipërisë U17 nën urdhërat e trajnerit Mustedanagiç.

Nuk është hera e parë që është vëzhguar nga ekipi i parë, por falë punës së tij si dhe tendencës së trajenrit Montella që t’u japë dorën sa më shumë lojtarëve të Akademisë së ekipit milanist, Sinani ka mundur të kryeje seancë stërvitore me ekipin e parë.

Kohë më parë në një ekip me Sinanin bënte pjesë edhe portieri tashmë i famshëm, Donnarumma.

Ndoshta edhe për Sinanin tonë, dita kur të debutojë në ekipin e parë nuk do të jetë fort e largët dhe do të realizohet një ëndërr jo vetëm e tij, por e shumë shqiptarëve nga e mbarë bota. /minuta90.com/

14708391_365229203813486_616914968071446246_n
Në stërvitje me ekipin e parë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.