I zhgënjyeri Januzaj zgjedh Kosovën

0
SHPËRNDAJE

Adnan Januzaj
Adnan Januzaj
Pas refuzimit që i bëri Kombëtares së Shqipërisë duke zgjedhur atë të Belgjikës, duket se tashmë Adnan Januzaj është bërë pishman teksa nuk po përfillet fare nga këta të fundit.Mesa duket tani lojtari i Manchester United ka zgjedhur të luajë në të ardhmen për Kosovën. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat belge, sipas së cilave, futbollisti nga Istogu është i pakënaqur me mënyrën si po trajtohet nga Kombëtarja e Belgjikës. Për këtë gjë, Januzaj po pret vetëm pranimin e Kosovës në UEFA dhe FIFA, për ta zgjedhur ekipin e Albert Bunjakut, me të cilin mund të luajë në kualifikimet për Botërorin e Rusisë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.