Ibra i “shkel syrin” SHBA-ve

0
SHPËRNDAJE

imageLigue 1/ Pavarësisht se kërkohet me ngulm nga ekipi i Milanit, ibrahimovic i shkel syrin ligës amerikane MLS. Ka qënë vetë sulmuesi suedez që e ka shprehur këtë gjë gjatë kohës që po qëndron në SHBA: “Do të më pëlqente të luaja në Shtetet e Bashkuara. Nuk e di se me cilën skuadër, por do të ishte një eksperiencë fantastike, pasi po shoh që futbolli këtu është duke u rritur nga nivel. Isha këtu para 10 vitesh, dhe futbolli nuk ishte në këtë lartësi që është tani. Është duke shkuar në drejtimin e duhur, dhe shpresoj që të arrijë nivelinne futbollit europiane.”- u shpreh Zlatan Ibrahimovic nga Karolina e Jugur ku ndodhet me ekipin e tij PSG.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.