Ibra largohet me rekord nga PSG, thyen edhe Nantën e shqiptarëve

0
SHPËRNDAJE

Zlatan-Ibrahimovic-PSGLigue 1/ Ibra thyen rekordin ndaj Nantes sé shqiptarëve Cana dhe Lenjani. Suedezi ka shënuar dy gola, të parin dhe të fundit të sfidës së fituar 4-0. Ndërkohë që dy golat e tjerë mbajnë firmën e Lucas Moura dhe Marquinhos. Ibrahimovic arriti kuotën e 38 golave sezonal duke kaluar rekordin e Carlos Bianchi më 1978 me 37 gola. Lenjani është aktivizuar titullar gjatë të gjithë lojës, ndërkohë që Cana nuk është preferuar, por ka qendruar në pankinën e “kanarinave”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.