Idrizi kapet me Gjikën dhe federatën

0
SHPËRNDAJE

Sinan-IdriziSinan Idrizi rikthehet të flasë, këtë herë për çështjen e pagesës së ish-trajnerit Ernest Gjoka.

Për gazetën Panorama Sport ai është shprehur se nuk e paguan Gjokën, dhe këtë duhet ta bëjë ish-kryebashkiaku Gjika, pasi me të ka një kontratë private.

Borxhin ndaj tij se njeh as bashkia, madje sipas Idrizit, kjo e fundit do ta çojë Gjikën në KAS.

Idrizi flet edhe për Veliun, të cilit ai thotë se Flamurtari nuk i ka asnjë borxh, ndërsa akuzon federatën se nuk njeh sistemin e taksave, dhe e di çdo gje rrumpallë, duke mos njohur detyrimet që kanë lojtarët, si taksën mbi pagesën dhe sigurimet shoqërore.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.