Idrizi: Na ktheni djersën tonë

0
SHPËRNDAJE

A do ja kthjë FSHF pikët vlonjatëve?

Administratori i Flamurtarit Sinan Idrizi, në një prononcim të dhënë për “Panorama Sport” ka deklaruar se pret që vlonjatëve t’u kthehen gjashtë pikët e hequra.

“Çështja e pikëve është në gjykatë. Kërkojmë djersën tonë. Nuk duam pikë në tavolinë. Nëse në këtë vend ka sadopak drejtësi, besoj se pikët do na kthehen pasi kemi dorëzuar gjithë dokumentacionin dhe provat”.

Në fjalën e tij Idrizi është ankuar edhe për kalendarin e ngjeshur, teksa deklaron se Shqipëria nuk është si Norvegjia që mbulohet nga bora, por duhet ta nisim kampionatin më shpejt dhe mos të bëjmë më pas ngjeshje të tilla që i dëmtojnë lojtarët.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.