Igli Tare përplaset me Miroslav Klosen

0
SHPËRNDAJE

image29-415x260
Njëherë e një kohë

Lamtumira emocionuese e Miroslav Kloses nga klubi lacial është kthyer në një polemikë të ashpër mes drejtorit teknik Igli Tare dhe gjermanit i cili përkundër asaj që thotë shqiptari, ngul këmbë që nuk ju ofrua asnjë rinovim kontrate.

“Nuk i kuptoj fare polemikat,” – thotë Klose. Jua them fare thjeshtë. As mua, as agjentit tim nuk i është propozuar rinovimi te Lazio. Megjithatë e kisha ndërmend të ikja nga Lazio gjithsesi.”

Por Tare nga ana tjetër deklaron që nuk e priste këtë fund.

“Nuk u nxitova të përgjigjem menjëherë por preferova të pres sa të ftohen e sqarohen gjërat. Para ndeshjes me Sparta Pragë i kam propozuar edhe dy vite kontratë Kloses. Më tha jo.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.