Igli Tare rrezikon burgun

0
SHPËRNDAJE

President of Ss Lazio Claudio Lotito (R) and Igli Tare (L) technical area coordinator of Ss Lazio in tribune for the Italian Serie A soccer match between Cfc Genoa and Ss Lazio at the Luigi Ferraris stadium in Genoa, Italy, 21 september 2014. ANSA/LUCA ZENNARO
President of Ss Lazio Claudio Lotito (R) and Igli Tare (L) technical area coordinator of Ss Lazio in tribune for the Italian Serie A soccer match between Cfc Genoa and Ss Lazio at the Luigi Ferraris stadium in Genoa, Italy, 21 september 2014.
ANSA/LUCA ZENNARO

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka qenë i akuzuar nga Gjykata e Romës për dëshmi të rreme.

Së bashku me të në gjyq, i cili ishte caktuar në datën 17 tetor ,do të dal edhe sekretari i përgjithshëm i klubit, Armando Calveri.

Sipas aktakuzës, të dy, janë duke u mbrojtur nga avokati Nicholas Capozzoli, me akuzën se kishin depozituar deklaratë të rreme në zyrën e punës në Romë për lojtarin Mauro Zarate me pretendimin se ai mes marsit dhe qershorit të vitit 2013 nuk ishte qëndruar në selinë e Lacios në Formello.

Për këtë arsye klubi i kishte mbajtur 3 muaj nga paga në shifrën totale prej 900 mijë eurosh.

Por Zarate ka arritur të sigurojë elementet dhe provat bazë që tregojnë se në atë periudhë ka udhëtuar rregullisht në Formello për stërvitje. Tare pritet që të dënohet me burg ose me një gjobë të majme pas shpalljes së vendimit nga Gjykata.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.