Ikona e futbollit, Marko Van Basten bëhet ndihmës trajner i tulipanëve

0
SHPËRNDAJE

Marko Van Basten
Marko Van Basten

Legjenda hollandeze Marko Van Basten është rikthyer të stërvisë eikpin kombëtar pasi e drejtoi atë në vitet 2004-2008.
Tashmë ai do të jetë ndihmës trajner i Danny Blind-it.

Blind sapo ka marrë drejtimin e Hollandës dhe tashmë si ndihmës do ketë ikonën Marko Van Basten.
“Mezi po pres të fillojë nga puna” – u shpreh ish sulmuesi i Milanit. “Mu desh të bëja një zgjedhje të vështirë por Blind më bindi. Nuk e pata të lehtë të lija AZ sepse ata mi kanë plotësuar të gjitha kushtet por kombëtaria është tjetër gje.”
Si lojtar Van Basten udhëhoqi Hollandën në trofeun e EURO 88 si edhe si trajner në vitet 2004-2008 pa mundur ta çojë drejt suksesit

S'KA KOMENTE

Comments are closed.