Ilion Lika: Vetëm Partizani na ka vënë në vështirësi

0
SHPËRNDAJE

ilion-lika

Ilion Lika ka dalë sot në konferencë për shtyp për të folur për ndeshjen me Luftëtarin, por edhe për çështje të tjera, për të cilat është pyetur nga gazetarët e pranishëm.

Fillimisht Lika ka folur për kundërshtarin e radhës, të cilin bardheblutë do tentojnë ta mposhtin.

“Luftëtari është një skuadër e mirë me elementë cilësorë dhe këtë e kanë treguar në 7 javët e para kur kanë vendosur në vështirësi shumë ekipe. Gjithsesi në do të shkojmë në Peqin vetëm me objektivin për të fituar”.

Portieri bardheblu do të pranonte që të pësonte gol, vetëm që Tirana të fitojë.

“E rëndësishme është kur ekipi fiton edhe nëse unë pësoj gol. Për mua nuk ka asnjë rëndësi nëse nuk pësoj por skuadra nuk fiton”.

“Objektivat? Objektivi jonë është vetëm Luftëtari. Nëse vazhdojmë vetëm në rrugën e fitoreve atëherë është e qartë se deri ku mund të shkojmë”.
Në fund Lika tregon se vetëm Partizani deri më tani i ka vënë në vështirësi, ndërsa rivalët e tjerë i kanë dominuar.

“Ndaj Kukësit dhe Skënderbeut kemi dominuar, vetëm Partizani ka arritur të na krijojë vështirësi dhe kjo gjatë pjesës së dytë pasi nuk arritëm të menaxhonim aspektin fizik”,-mbylli prononcimin e tij, portieri i Tiranës, Ilion Lika. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.