Iliria – Besëlidhja, festival golash në Fushë Krujë

0
SHPËRNDAJE

11944992_614305108672236_920111586_n
Momente nga ndeshja Iliria – Besëidhja 3-3

Një spektakël i vërtetë i shoqëruar me bollëk golash ka lënë të kënaqur të pranishmit në stadiumin “Redi Maloku” të qytetit të Fushë Krujës, ku u ndeshën dy ekipet e Grupit A të kategorisë së Parë, Iliria vendase dhe Besëlidhja e Lezhës.

Të dy ekipet luajtën lirshëm duke i vënë theksin lojës sulmuese, duke prodhuar në fund gjashtë gola, nga tre për secilin ekip. Për vendasit Lleshi shënoi një dygolesh ndërsa tundi rrjetën nga pika e bardhë edhe Baku kurse për miqtë nga Lezha shënuan Djordjevic, Dibra dhe Sykaj, ky i fundit po nga pika e bardhë e penalltisë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.