Incident i frikshëm për Casey Stoner

0
SHPËRNDAJE

stoner_crash

 

Piloti australian i cili më parë garonte në Moto GP, është rikthyer sot në pistë pas 987 ditësh që nuk garonte. Rikthimi në pista i australianit nuk ishte ashtu siç pritej pasi vetëm pas 32 km garë ai pësoi një aksident të frikshëm dhe përfundoi me fyellin e këmbës dhe shpatullën të frakturuar. Stoner po merrte pjesë gjatë garës 8 Orë në Suzuka por nuk arriti ta përfundonte ashtu siç duhej.

Në vijim ju sjellim videon e aksidentit të Stoner :

https://www.youtube.com/watch?v=VpmKYQHrQXI

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.