Inter akord me lojtarin e Tottenham

0
SHPËRNDAJE

imageSerie A/ Duket se aventurës së Eric Lamelës tek Tottenham i ka ardhur fundi. Mesfushori që u transferua nga Roma dy sezone më parë tani është pranë largimit, ku si mundësi shihet një rikthim në Serie A. Më herët Juventus kishte shfaqur interes lër argjentinasin, por duket se ai është pranë kalimit tek rivalët e Inter. Zikaltërit flitet se kanë arritur akordin me ekipin anglez, dhe do t’a huazojnë Lamelën për shifrën e 6 mln euro për një vit, me të drejtë blerje në fund të sezonit duke shtuar edhe 14 mln euro të tjera. Shifra të njëjta këto me ato që Inter po tenton të marrë Perisic, por klubi gjerman ende nuk ka kthyer një pëgjigje përfundimtare. Ekipi italian është duke punuar në shumë pista, ku njëra prej tyre të dërgon edhe tek Lavezzi i PSG-së.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.