Inter firmos me lojtarin argjentinas

0
SHPËRNDAJE

5742d8c0e2fc7_Banega
Ever Banega

Ka ardhur firma dhe zyrtarizimi i mesfushorit argjentinas Ever David Banega i cili la ekipin spanjoll Sevilla për t’ju bashkuar zikaltërve të Inter. Futbollisti 28 vjecar cilësohet si mjaft i vlefshëm për italianët të cilët prej kohësh e kërkuan me ngulm dhe arritën të mposhtin konkurrencën e disa ekipeve të tjera duke nënshkruar kontratë 3 vjecare. Banega ka rënë në sy sidomos në Europa League me Sevilla duke e fituar këtë kupë dy herë radhazi por është dalluar edhe në Kombëtaren argjenrinase.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.