Inter Forever fitues në “Allianz Arena”

0
SHPËRNDAJE

Jo vetëm përgatitje për sezonin e ri, por edhe ndeshje festive veteranësh. Këtë kanë bërë dy ekipe të improvizuara si “Inter Forever” (Përgjithmonë Inter) dhe Bayern All Stars (Yjet e Bayern). Në stadiumin “Allianz Arena” të mbushur si zakonisht plot e përplot, në një ambient elektrizues, Inter doli fitues me një gol nga David Suazo.

11160644_978914258825380_6124499038102004277_oBAYERN ALL STARS-INTER FOREVER 0-1 Suazo (’52)

BAYERN ALL STARS: 1 Butt; 2 Jorginho (39′ Zimmermann 15), 5 Van Buyten, 4 R. Kovac (39′ Kreuzer 14), 19 Pflüger (61′ Sternkopf 11); 6 N. Kovac (35′ Witeczek 9), 8 Breitner (26′ Nerlinger 3), 7 Cerny; 13 Paulo Sergio; 10 Makaay, 21 Zickler (24′ T. Schweinsteiger 18). Ne stol: 22 Junghans. Trajner: Raimond Aumann

INTER FOREVER: 1 Toldo (1′ st Fontana 12); 13 Colonnese, 2 Bergomi (46′ M.Paganin 19), 26 Chivu, 23 G.Baresi (46′ Fresi 6); 4 Zanetti, 18 Di Biagio (46′ D.Baggio 17), 15 Dabo (46′ Bianchi 7); 21 Karagounis; 10 Carbone (46′ Choutos 79 (76′ Berti 8), 29 Suazo (60′ Carbone 10). Trajner: Luigi Simoni

Gjyqtar: Bernd Heynemann (Magdeburg)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.