Inter i “tërbuar”, fiton mes vuajtjesh ndaj Fiorentinës

0
SHPËRNDAJE

Inter ka arritur fitore mbrëmbjen e së hënës ndaj Fiorentinës. Shifrat përfundimtare ishin 4-2. Në 20-të minutat e para Interi gjeti 3 herë rrugën e rrjetës dhe dukej në plan të parë një sfidë e përfunduar, por nuk rezultoi e tillë.download

Fiorentina shënoj në fundin e pjesës së parë me Kalinic. Por më pas u ndëshkua me të kuq pas daljes së Rodriguez. Mendohej se Interi do dominonte pas kësaj, por Ilicic në të 62-tën ngushton shifrat në 3-2. Përpjekjet e Fiorentinës nuk sollën golin e barazimit, por ishte Inter që me Icardin në të 91-tën mbyllën llogaritë përfundimtarë me një fitore 4-2 ndaj Fiorentinës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.