Inter-Milan, derbi për Cadrevan

0
SHPËRNDAJE

Antonio Candreva
Antonio Candreva

Skuadrat e Milanos janë sfiduar shpesh jashtëfushe për të afruar lojtarë të ndryshëm në gjirin e tyre. Sfida e rradhës është ajo kokë për kokë për Antonio Candreva. Presidenti i Lazio, Claudio Lotito, sigurisht se ka të lehtë të marrë një vendim. Fillimisht ai ka kërkuar shifrën e 30 mln euro për lojtarin. Por sigurisht skuadrat e Milanos nuk paguajnë shifrat të tilla, sidomos për një lojtarë të lindur më 1987. Zikaltërit janë gati të paguajnë 20 mln dhe dueli ndaj Milanit e nxit më shumë tratativën.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.