Inter, përmbysje e bukur ndaj Udinezes

0
SHPËRNDAJE

Skuadra e Interit arriti një fitore të bukur në mbrembje. Ekipi i Roberto Mancinit u gjend në disavantazh pas golit të Thereau për Udinesen. Ndërkohë që në minutën e 36 ishte Jovetic që barazoi 1-1 shifrat në San Siro.

stevan-jovetic-geoffrey-kondogbia-inter-udinese-serie-a-23042016_6lj6xeb6jd8j1x2qsbfcouxlqNë pjesën e dytë sërish sulmuesi nga Mali i Zi dërgoj shifrat në 2-1. Ndërkohë që në minutën e 95 miqtë kishin rastin e artë për të barazuar, por gabojnë në mënyrë flagrante. Përfiton Eder që në aksionin e fundi mbyllë cdo histori me një gol të bukur dhe dërgon shifrat përfundimtare në 3-1 në favorin e zikaltërve.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.