Inter-Tottenham, lind idea e shkëmbimit Shaqiri-Lamela

0
SHPËRNDAJE

Xherdan Shaqiri
Xherdan Shaqiri
Serie A/ Inter nuk e dëshiron më Xherdan Shaqirin në ekip, dhe kjo gjë duket hapur. Drejtuesit zikaltër janë duke menduar se si t’a largojnë mesfushorin, por në mënyrë që të përfitojnë sa më shumë prej tij. Ditët e fundit ka lindur idea që të bëhet një shkembim kokë më kokë midis tij dhe mesfushorit të Tottenham, Erik Lamela. Mesfushori argjentinas ështe duke kaluar të njëjtën situatë tek anglezët ashtu si Shaqiri në Itali, dhe është pranë largimit nga ekipi londinez. Në këtë pikë, Inter që e ka patur objektiv Lamelën edhe në të kaluarën, po projekton një shkëmbim me Shaqirin, për të marrë shëbimet e Argjentinasit, por ende asgjë nuk është e sigurt pasi për Shaqirin është hedhur në sulm edhe Stoke.
Erik Lamela
Erik Lamela

S'KA KOMENTE

Comments are closed.