Inter – Wolfsburg, akord për Perisic

0
SHPËRNDAJE

perisicNjë nga tratativat më të gjata të kësaj vere, ajo për transferimin e Ivan Perisic te Interi. Sipas mediave italiane në Montecarlo u mbyll takimi midis drejtuesve të Interit dhe atyre të Wolfsburg dhe për momentin, avokatët e të dyja palëve po përcaktojnë detajet e nevojshme. Akordi është arritur mbi bazën e 19 milionë eurove nga të cilat 6 milionë do të paguhen menjëherë ndërsa pjesa e mbetur do të paguhen vitin e ardhshëm. Perisic pritet që të jetë në Milano gjatë kësaj fundjave.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.