Inter zyrtarizon Murillon

0
SHPËRNDAJE

imageSerie A/ Një vit pasi arriti marreveshjen me Granadën per mbrojtësin e Murillo, tashmë Interi e ka bërë zyrtar transferimin e lojtarit. Drejtuesit zikaltër arritën që t’i siguronin shërbimet e kolumbianit qysh një sezon më parë, por e lejuan që të luante edhe një vjt tek Granada. Lojtari 23 vjeçar që ishte pjesë e Kolumbisë në Kupën e Amerikës ka nënshkruar një kontratë 5 vjeçare me Interin, dhe në arkat e klubit spanjoll do të shkojnë 8 milion euro plus bonuset.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.