Interes nga klube angleze për Berishën

0
SHPËRNDAJE

albanias_etrit_berisha_224538
Berisha

Sipas mediave britanike të cilat i referohen lalaziosiamonoi.it, janë dy ekipet angleze që interesohen për portierin tonë Etrit Berisha, Aston Villa dhe  Everton. Duke parë hapësirat e pakta te Lazio për të dhe mundësisë së madhe të mos shitjes së italianit Federico Marchetti që mbetet portieri i parë i skuadrës italiane, është shume i mundur largimi i portierit 27 vjecar i cili kaloi në Itali në vitin 2013 nga Kalmar i Suedisë. Etrit Berishës i kanë ngelur edhe 12 muaj kontratë te Lazio dhe tashmë e ardhmja e tij varet shumë edhe nga trajneri argjentinas Marcelo Bielsa.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.