Ish-talenti shqiptar i Juves dhe Torinos firmos në Slloveni

0
SHPËRNDAJE

599043_446687718747529_633365891_n
Tahiraj me të rinjtë e Juventus

Mesfushori shqiptar Francesco Tahiraj i datëlindjes ’96 ka firmosur për ekipin slloven të kategorisë së parë NK Zavrč. Tahiraj ka qenë pjesë e të rinjve të Juventus e më pas te Carpi dhe Torino por kjo e fundit vendosi ta huazojë në Slloveni ku mund të përfitojë përvojë në ekipin e parë të NK Zavrč përpara se të kalojë në ekipin e parë torinez. Tahiraj luan si mesfushor i avancuar dhe bën pjesë edhe në ekipin tonë Kombëtar.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.