Islanda ndal Portugalinë, leksion për ekipet e vogla

0
SHPËRNDAJE

Euro 2016/ Ky kampionat Europian i ka të panumërta surprizar. Ndërkohë një leksion vjen për Shqipërinë para Francës teksa ëshrë Islanda ajo që e jep. Skuadra debutuese në kërë Europian ka bërë mjë ndeshje të parë perfektë duke ndalur në një barazim 1-1 Portugalinë e yjeve dhe të Cristiano Ronaldos. imagePjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 teksa ishtë Luis Nani që me golin e tij i dha avantazhin momental iberikëve. Por në pjesën e dytë gjërat ndryshuan teksa Islandezët debutues barazuan shifrët qysh në minutën e 50′ me anë të Bjarnason. Kjo ishtë pika e parë për Islandën në një kompeticion të tillë, teksa Portugalia bën një hap fals duke qëndruar në vendin e tretë të Grupit F, që tashmë kryesohet nga Hungaria.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.