Italia me një humbje të madhe drejt Francë 2016

0
SHPËRNDAJE

Claudio Marchisio

  • Mesfushori I Italisë Marchisio do ta humbasë  Kampionatin Botëror EURO 2016 !

30-vjeçari tani do t’i nënshtrohet një operacioni pas një vëzhgimi  të bërë nga dëmtimi I ligamentit gjatë ndeshjes mes Juventus dhe Palermos.

Mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio është “përjashtuar” nga fati, nga Euro 2016 gjatë kampionatit Italian duke I dhënë fund ëndrrës për Francë 2016.

30-vjeçari është detyruar ta lërë ndeshjen përgjysëm dhe të dalë me një barelë gjatë fitores së Juventusit 4-0 ndaj Palermos të dielën. Ai u dëmtua gjatë një dyluftimi në ajër në një sfidë me Franco Vazquez.

Juventus ka konfirmuar tashmë se mesfushori ka pësuar një dëmtim shumë të rëndë në gjurin e majtë e për pasojë tani I duhet të bëjë me doemos një ndërhyjre kirurgjikale.

demtimi

S'KA KOMENTE

Comments are closed.