Italia në frymën e fundit, fiton edhe Izraeli

0
SHPËRNDAJE

Izraeli fitoj sot përballë Lihtenshtejnit në shifrat 2-1. Hemed me dopietën e tij i dha avantazhin e dyfishtë vendësve. Ndërkohë që Max Gopel arriti të ngushtoi diferencat në minutën e 49, por vetëm kaq. Ky takim është mbyllur me fitoren e izraelitëve.immobile

Ndërkohë që Italia në Maqedoni ka hasur vështirësi. Beloti kaloj në avantazh Italinë në minutën e 24. Ndërkohë që Nestorovski dhe Ferhan Hasani në fillimin e pjesës së dytë kalojnë në avantazh maqedonasit. Heroi i italianëve ishte Immobile që shënoj një dopietë, në fillim barazoi shifrat në 2-2 dhe më pas në minutat shtesë të ndeshjes shënoj me kokë golin e fitores duke e mbyllur ndeshjen në 2-3.

Rezultatet e tjera te eliminatoreve.

FT
Wales
Georgia
FT
Moldova
Ireland
FT
Serbia
Austria
FT
Israel
Liechtenstein
FT
Albania
Spain
FT
FYR Macedonia
Italy
FT
Finland
Croatia
FT
Ukraine
Kosovo
FT
Iceland
Turkey

S'KA KOMENTE

Comments are closed.