Ivan Rakitiç : Iniesta ose Buskets do ma pasojnë mua topin pa dashje …

0
SHPËRNDAJE

rakitic

Ivan Rakitiç e do një pasim surprizë nga Andres Iniesta apo Serxho Buskets, kur Kroacia të luajë me Spanjën. Mesfushori i Kroacisë shpeson se shokët e skuadrës tek Barcelona do të ngatërrohen dhe do i japin një asist në ndeshjen për Euro 2016.

“Shpresoj të më japin ndonjë asist. Ndoshta ngatërrohen”, thotë Rakitiç duke qeshur.

Kroacia është e dyta në grup, por mund të përfundojë në krye, dhe Rakitiç shpreson se fakti që i njeh kundërshtarët do të jetë i dobishëm.

“Ne mendojmë vetëm për veten”, thotë ai. “Por Spanja dëshiron të jetë e para në grup, nuk do të ketë llogari. Duhet t’i respektojmë, janë skuadra kombëtare më e fortë në botë. Unë di gjithçka për ta

S'KA KOMENTE

Comments are closed.