Ja 10 ekipet me pagat më të larta në Europë

0
SHPËRNDAJE

Për të pasur një ndër skuadrat më të mëdha në Europë duhet të investosh shuma marramendëse. Klubet më të mëdha i kushtojnë një buxhet shumë të rëndësishëm edhe rrogave të futbollistëve që zënë një pjesë të konsiderueshme të shpenzimeve vjetore.

Për të mos thënë që në pjesën e buxhetit ata kanë vlerën më të lart dhe këtë gjë e demostrojnë edhe shifrat që mund t’i zbuloni më poshtë nga “VIP Sport”.

10. Juventus, 198 milionë euro
9. Liverpool 216 milionë euro
8. Bayern Mynih, 236 milionë euro
7. Arsenal, 250 milionë euro
6. Paris Saint-Germain, 255 milionë euro
5. Manchester United, 266 milionë euro
4. Manchester City, 276 milionë euro
3. Chelsea, 284 milionë euro
2. Real Madrid, 289 milionë euro
1. Barcelona, 340 milionë euro

S'KA KOMENTE

Comments are closed.