Ja 10 lojtarët më të paguar në Premier League

0
SHPËRNDAJE

Kampionati më emocionues në Europë, Premier League, është gjithashtu liga që shpenzon më shumë. Në merkaton e fundit ajo shpenzoi gjithsej 1.18 miliard dollarë, si asnjë ligë tjetër. Ekipet më të shtrenjta janë Manchester United, Manchester City dhe Chelsea. Po cilët janë 10 futbollistët më të paguar atje. Gazeta britanike, Daily Mail, ka bërë publike listën, si më poshtë:.

page1. Wayne Rooney, 357.000 euro në javë

2. Sergio Aguero, 330.000 euro në javë

3. Yaya Toure, 330.000 euro

4. Eden Hazard, 302 000 euro

5. David Silva, 275.000 euro

6. Mesut Ozil, 261.000 euro

7. Raheem Sterling, 247.000 euro

8. Cesc Fabregas, 233.000 euro

9. Kevin de Bruyne, 233.000 euro

10. John Terry, 220.000 euro

S'KA KOMENTE

Comments are closed.