Ja 10 yjet që u rikthyen në shtëpi

0
SHPËRNDAJE

Rikthimet te skuadrat ku është nisur karriera janë gjithmonë të veçanta.

Wayne Rooney kompletoi një rikthim emocionues te Evertonit, duke lënë Manchester Unitedin.

Pas 13 viteve të kaluara në Manchester, sulmuesi anglez vendosi të rikthehet atje ku edhe e nisi karrierën si futbollistit, skuadra që i besoi dhe ia dha mundësinë për t’u afirmuar dhe për të arritur atje ku është sot.

‘Marca’ ka bërë një përmbledhje të 10 lojtarëve që janë rikthyer te skuadrat e tyre

Wayne Rooney – Everton

Fernando Torres – Atletico Madrid

Juan Sebastian Verón – Estudiantes

Joaquin – Betis

Juan Carlos Valeron – Las Palmas

Maxi Rodríguez – Newell’s

Andriy Shevchenko – Dinamo Kiev

Henrik Larsson – Hogaborg

Rafa Marquez – Atlas de Guadalajara

Diego Milito – Racing Club

S'KA KOMENTE

Comments are closed.