Ja bukuroshja e Legias, që mund të shpërqendrojë Kukësin? (FOTO)

0
SHPËRNDAJE

izaKus0Kur u shfaqur në konferencën e shtypit të trajnerit të Legias, Henning Berg, ka tërhequr vëmendjen e të gjithë gazetarëve (përveç atyre polakë që e njihnin). Por e veshur fare lehtë, binte në sy sidomos gjatë stërvitjes së skuadrës kundërshtare të Kukësit, përderisa ishte edhe e vetmja femër.

izaKusTë gjithë kanë pyetur se kush është ajo? Mos ndoshta e kishin marrë polakët për të shpërqendruar kukësianët? Natyrisht u mor vesh që bëhej fjalë për zëdhënësen e klubit polak. Nga humultimet e bëra, “Minuta90.com” arriti të zbulojë se quhet Izabela Kus dhe shquhet si një nga ato bukuroshe, që sjellin jo pak konfuzion edhe te futbollistët.

izaKus1Vetë ajo, në një intervistë të dhënë ka pranaur se puna me meshkujt e bën që shpesh të gjendet në mes edhe të ngacmimeve për shkak të pamjes fizike të saj: “Por Unë kërkoj gjithmonë të mbyll një sy dhe ta kthej gjithçka në shaka…”.

izaKus2Por, jo vetëm e gjuajnë, por në një ndeshje të majit kundër Jagelonia në kampionatin polak, ajo u bë pjesë e një sherri që kishte nisur në fushë mes lojtarëve e kishte përfunduar në tunel. Fillimisht, një lojtar i Jagelonias e goditi me mikrofon. Pastaj, një tjetër nuk kishte kursyer as fjalët e pista kundrejt saj. E duke parë fizikun e saj, merreni me mend çfarë mund t’i ketë thënë…

iz

izaKus5

S'KA KOMENTE

Comments are closed.