Ja cfare i tha Klopp lojtarëve për përmbysjen e madhe

0
SHPËRNDAJE

Liverpool kthyen rezultatin në sekondat e fundit edhe pse ishin dy gola prapa për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Evropa Ligës me rezultat të përgjithshëm nga dy ndeshjet 5:4. Klopp ka thënë se ishte duke pritur edhe humbjen, pasi skuadra e tij ishte duke pësuar 2:0 pas pjesës së parë, por thotë se rikthimi ka nxjerrë një natë të paharruar në ‘Anfi;eld’. Nderkohe ai ka thene edhe se cfare u tha lojtareve ne perfundim te pjeses se pare:

Jurgen Klopp
Jurgen Klopp

 “I thashe lojtareve, ‘Une nuk isha atje por disa lojtare me te vjeter te LFC, shumica nga ta tani eksperte ne televizione, ata ishin 3-0 duke humbur ne pjese te pare dhe fituan nje finale te Champions League. Pra, edhe pse duket e pamundur, eshte e mundur. Ne duhet ta provojme kete.’ Dhe ata e bene.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.