Ja cfarë i tha Pellè portierit Neuer (video)

0
SHPËRNDAJE

Një nga gabimet e italianeve nga goditjet e penalltive kundër Gjermanisë në cerekfinale ishte edhe ajo e sulmuesit Graziano Pelle i cili bëri edhe një gjest me dorë duke i lëshuar edhe disa fjalë portierit Manuel Neuer. Dhe mesa duket, italiani e ka provokuar portierin kundërshtar duke i thënë se “unë do ta bëj një “cucchiaio” alla Totti”, pra një harkim tip Panenka. E më pas është Pelle që humb në mënyrë të papërgjeshme penalltinë. Gjerma-nia fiton 6-5 pasi koha e rregullt ishte mbyllur në 1-1.

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.