Ja e vërteta mbi moshën e Renato Sanches (video)

0
SHPËRNDAJE

renato-sanches-2010-to-present
Renato Sanches

Mesfushori talent i Portugalisë që po shkëlqen këtë Euro 2016, Renato Sanches, është vënë nën akuzën se ka mashtruar për moshën. Ish presidenti i Auxerre dhe Lens, Guy Roux, doli në media duke thënë se Sanches është e pakta 24 vjec ndërsa me letra ai figuron vetëm 18.

Mirëpo Sanches ka kundërshtuar me forcë dhe madje ka kërcënuar se do ta cojë në gjyq këtë akuzë. Por në ndihmë të Sanches ka dalë një video e bërë në vitin 2010 ku merret në intervistë 13 vjecari Renato Sanchez. Matematika fut në telashe Roux. Sanches nuk paska gënjyer.

Videon mund ta ndiqni këtu:

Renato Sanches’ 2010 Benfica interview reveals the truth behind age scandal

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.