Ja lista e futbollistëve më me vlerë, nuk kryeson Ronaldo

0
SHPËRNDAJE

Vendi i parë është një befasi e madhe.
“CIES” ka publikuar listën e futbollistëve më të vlefshëm në botë. E në vendin e parë nuk është Cristiano Ronaldo e as Lionel Messi.

I pari është Neymar me 210.7 milionë euro.

Pas tij vjen Harry Kane nga Tottenham me 155.1 milionë euro dhe Lionel Messi, 151.7, raporton “minuta90.com”.  Cristiano Ronaldo është në vendin e 11-të me 112.4 milionë euro.

Kurse, futbollisti italian më i vlefshëm është Lorenzo Insigne, 75.7.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.