Ja lojtarët shqiptarë në Europa League

0
SHPËRNDAJE

imageLegjionarët/ Europa League nuk është vetëm një kompeticion europian ku ekipet shqiptare mundohen të bëjnë më të mirë, por edhe një kompeticion ku janë prezent ku luajnë shumë lojtarë shqiptarë me ekipet e tyre europiane. Aktualisht janë në prag të të kualifikimit për në fazën play-off të kompeticionit numër dy në kontinentin e vjetër shumë lojtarë, ku të cilët disa prej tyre kanë mbrojtur edhe ngjyrat kuqezi si Dallku, Çikalleshi, Sahiti, Maloku, Kukeli, Rashica, Kaçe dhe Zeneli që do të luajnë qysh nga minuta e parë me ekipet e tyre, ku aktualisht janë duke zhvilluar një super kompeticion me ekipet e tyre, duke qënë protagonistë dhe titullarë të padiskutueshëm.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.